چهارشنبه 10 آوریل 2019

کارت های گرافیک منبع جدید کسب درآمد ماینرهای بیت کوین!

اخبار

از زمان افت قیمت بیت کوین به دلیل نبود صرفه اقتصادی در عملیات ماینینگ بسیاری از ماینرهای این ارز دیجیتال، کار استخراج را تعلیق و یا تعطیل کرده اند. این درحالیست که این افراد هزینه های سنگینی را برای تهیه دستگاههای (Asic) خود متقبل شده اند. از آنجایی که این دستگاهها برای انجام عمل ماینینگ به کارتهای گرافیک بسیار قوی تجهیز هستد،اجاره این کارت گرافیک ها به گیمرها راهیست که منبع کسب درآمد جدیدی را برای استخراج کنندگان بوجود آورده است.

کاربرانی که دیگر کارت گرافیک های خود را لازم ندارند به زودی می‌توانند دستگاه ماینینگ بدون استفاده خود را به کاربرد سودمند دیگری تغییر دهند. این کاربرد، اجاره قدرت پردازشی و رندرینگ به کسانی است که به دنبال تجربه بالاترین کیفیت “پی سی گیمینگ”در کامپیوترهای کم قدرت خود می‌باشند.
وکتوردش (Vectordash) به دنبال این است تا کسانی که تجهیزات و سیستم های قوی گیمینگ یا بازی ندارند و از رایانه های ضعیف تری مانند رایانه های اپل استفاده می‌کنند بتوانند کیفیت پی سی گیمینگ را تجربه کنند. این مورد از طریق اجاره دادن قدرت سخت افزاری رایانه های افراد داوطلب برای پردازش و رندرینگ ابری صورت می‌گیرد. این یعنی به صورت تئوری، حتی کسانی که مک بوک ایر دارند نیز با توجه به پهنای باند اینترنت مناسب برای مدیریت مقدار اطلاعات انتقالی، می‌توانند بازی ها را با رزولوشن ۴k و ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا کنند.
اگر فکر می‌کنید که این موضوع بیش از حد خوب است باید بگوییم که اینطور نیست. رندرینگ ابری موضوع جدیدی نیست بنابراین این ایده تقریبا آماده استفاده است. شرکت سونی چند سالی است که از طریق سرویس PlayStation Now به رندرینگ ابری می‌پردازد. با این حال این شرکت ثابت کرد که رندرینگ ابری گزینه مناسبی برای رشد صنعت گیمینگ است.

وکتوردش برای کاربران به صورت ماهانه ۲۸ دلار هزینه خواهد داشت. از سوی دیگری، اجاره دهندگان کارت گرافیک می‌توانند روزانه ۰٫۶ دلار درآمد داشته باشند که رقم زیادی برای کسانی که هزینه زیادی برای کارت گرافیک های پرقدرت خود کرده اند نمی‌باشد. هرچند، استفاده از کارت گرافیک های بلا استفاده ماینینگ برای کاربردهای دیگر می‌تواند مناسب کسانی باشد که از جانب بازار نزولی و اسیک های قدرتمند متضرر شده اند.
برگ برنده وکتوردش ارائه پرداخت ها با ارز دیجیتال برای کسانی است که قیمت های رقابتی برای اجاره دادن کارت گرافیک خود تعیین می‌کنند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط