دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

کدام سیم کارت برای گردشگران ترکیه مناسب است؟

مقالات

کشور ترکیه به دلیل تنوع در موضوعات مختلفی مثل مکانهای گردشگری،خوراکیها ،مراکزخرید وهمجواری با اروپا وشاید از همه مهمتر هزینه کمتر نسبت به دیگر نقاط دیدنی دنیا بخصوص در غرب به عنوان اصلیترین هدف گردشگری برای ایرانیان به شمار می آید.برای بسیاری از گردشگران بعد از اقامت در محل دلخواه مهمترین مساله داشتن وسیله ارتباطی برای مکالمات واستفاده از شبکه های اینترنتی برای انجام امور خود مثل استفاده از تاکسیهای اینترنتی ،خرید بلیط اتوبوس و… ضروری به نظر می رسد.به دلیل بالا بودن هزینه رومینگ برای ایرانیان استفاده از خطوط تلفن همراه در کشورهای دیگر به مانند ترکیه وامارات چندان اقتصادی نیست .پس برای سیم کارت ترکیه خرید یک سیم کارت تلفن همراه درکشور ترکیه لازم و اجتناب ناپذیر است.در این مقاله سیم کارت ترکیه برای خرید با مقایسه سه اپراتور ترک سل، ترک تلکام. ودافون (Vodafone) را به شما معرفی می کنیم.

برای گردشگران تنها سه شرکت نام برده شده اقدام به ارائه خدمات می کنند و این نکته را هم یاد آوری می کنیم که با توجه به شرایط کنونی قیمت سیم کارت در مقایسه با سایر خدمات مثل تفریحات و غذا چندان ارزان نیست.

اینترنت ۴G

در ترکیه اکثر سیم کارتها قابلیت ارائه اینترنت ۴G را دارند ولی به نظر کاربران شرکت ترک سل بیشترین وبهترین پوشش دهی را دارد.در تمامی مناطق توریستی و جاذبه‌های دیدنی ترکیه، هر سه سیم‌کارت ترکیه آنتن‌دهی خوبی دارند. و بر طبق آمار ودافون (Vodafone) از نظر آنتن‌دهی بهترین سیم‌کارت ترکیه در مراکز شهرها و جاذبه‌های تفریحی باشد .و در صورتی که قصد رفتن به خارج شهر را هم دارید، سیم‌کارت ترکسل بهترین مورد انتخابی است که شما دارید.ترک تلکام هم در استانبول، ازمیر و آنتالیا سیم کارت مناسبی می باشد.

شرکتهای ترکسل،ترک تلکام و ودافون سه شرکت در زمینه ارائه اینترنت همراه می باشند. این سه شرکت در سراسر استانبول، ازمیر، تمامی فرودگاه‌های داخلی و بین‌المللی ترکیه و گاهی در مناطق توریستی، فروشگاه و نمایندگی دارند. به این نکته هم توجه کنید که برای خرید سیم‌کارت در شهری مثل استانبول، آنکارا ،ازمیر و…فقط با ارائه پاسپورت می توانید سیم کارت تهیه کنید.

سیم‌کارت ودافون (Vodafone)

به صرفه ترین بسته‌های اینترنتی سیم‌کارت ودافون ۱۱۰ لیر ترکیه (معادل ۳۰ دلار امریکا) است، که فقط ۱ گیگا بایت ترافیک دارد. هزینه سیم‌کارت با حجم ۲ گیگابایت اینترنت، ۱۶۰ لیر ترکیه (معادل ۴۵ دلار آمریکا) است؛ با یک مقایسه متوجه می شوید که اینترنت سیم‌کارت ودافون بسیار گران است.

سیم‌کارت ترک تلکام

خبر خوب این است که پیامک و تماس تلفنی در تمامی بسته‌های سیم‌کارت ترک تلکام رایگان است ولی در فروشگاه‌های ترک تلکام لیست قیمت بسته‌های اینترنتی برای گردشگران وجود ندارد سیم‌کارت با بسته اینترنتی ۳ گیگابایتی ۱۰۰ لیر ترکیه، بسته ۶ گیگابایتی ۱۳۰ لیر و بسته ۱۰ گیگابایتی ۱۶۰ لیر است. قیمت سیم‌کارت ترک تلکام ارزان‌تر از سیم‌کارت ودافون در ترکیه است.

سیم‌کارت ترکسل

در فروشگاه‌های ترکسل لیست قیمت خرید سیم‌کارت و بسته‌های اینترنتی وجود دارد. بهترین گزینه برای گردشگران در ترکیه، سیم‌کارت ۳ گیگابایتی ترکسل است که ۵۰۰ دقیقه مکالمه رایگان دارد و ۱۰۰۰ پیامک می‌توان ارسال کرد و قیمت آن ۹۵ لیر ترکیه است؛ ترکسل ارزان‌ترین سیم‌کارت ترکیه است.

 

در پایان و با یک مقایسه کوتاه متوجه شدیم که ترکسل بهترین و ارزان‌ترین سیم‌کارت در ترکیه می باشد. بهترین آنتن‌دهی و پایین‌ترین قیمت سیم‌کارت ترکیه در سال جاری میلادی برای سیم‌کارت ترکسل بوده است. از نظر پوشش ۴G، ودافون بهترین است،اما در حالت کلی خدمات  ترکسل برای گردشگران جهت سیم کارت ترکیه به‌صرفه‌تر می باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط