دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

کنترل کارکرد قلب با لباس خواب؛ تبدیل تصاویر کارتونی به شاهکار نقاشی توسط “انویدیا”

اخبار

یک تیم مهندسی دانشگاه ماساچوست ایالات متحده موفق به تولید لباس خوابی شده اند که در هنگام استراحت می تواند وضعیت کارکرد قلب افراد را بررسی کند. همچنین در خبر دیگری آمده است که شرکت “ان ویدیا” که پیش از این با کمک هوش مصنوعی پرترهای دروغین واقعی را ساخته بود سیستم جدیدی طراحی کرده که قادر است تصاویر کارتونی ساده را به عکس‌های واقع گرایانه‌ای از مناظر تبدیل کند.

مهندسان دانشگاه ماساچوست در امهرست آمریکا یک لباس خواب مردانه ساخته‌اند که مجهز به حسگرهای فشاری است که باعث می‌شود پیراهن ضربان قلب و تنفس صاحب خود را اندازه‌گیری کند.همچنین وضعیت خواب فرد هم توسط پیراهن قابل ردیابی می باشد.لباس مذکور به طور مداوم این سه پارامتر را اندازه‌گیری می‌کند و داده‌های دریافتی را از طریق بلوتوث به گوشی و دستگاه‌های هوشمند ارسال می‌کند.
این اطلاعات در زمان بیداری فرد با جزئیات بررسی می‌شود و سپس به پزشک وی ارسال می‌گردد.
دریافت و دانستن این اطلاعات توسط افراد می‌تواند دلیل نداشتن خواب مطلوب را مشخص کند و همچنین راه‌های بهبود کیفیت خواب را نیز در اختیار آن‌ها قرار دهد.

حسگرهای فشار لباس در اطراف نیم‌تنه بالایی کاربر قرار می‌گیرد و مدت زمان شارژ حسگرها نیز هشت ساعت به طول می‌انجامد.این حسگرها همچنین منعطف بوده و در بدن کاربر به صورت مسطح قرار می‌گیرند.

NVIDIA تصاویر کارتونی را به شاهکار نقاشی تبدیل می کند
“ان ویدیا” سیستم جدیدی طراحی کرده که می‌تواند تصاویر کارتونی ساده (Doodle) را به عکس‌های واقع گرایانه‌ای از مناظر تبدیل کند. سیستم هوش مصنوعی گفته شده، به افتخار نقاش پست اپرسیونیسم-پل گوگن- GauGAN نام گرفته است.
ای شرکت در توضیح دستاورد جدیدش اعلام کرده که بخش تحقیقاتی این شرکت با استفاده از تکنولوژی یادگیری عمیق و تحلیل میلیون ها عکس، چنین تبدیلی را انجام می دهد.”ان ویدیا”در دموی خود، از برنامه ساده Paint استفاده می‌کند.
تنها کاری که کاربر می‌کند این است که قسمت‌های مختلف تصویر را به رنگ‌های مربوطه رنگ می‌زند مثلا درختان، آسمان، گل‌ها و غیره.سیستم هوش مصنوعی در ادامه، تصاویر ایجاد شده در چشم بر هم زدنی به واقع گرایانه ترین شیوه ممکن به منظره ای زیبا تبدیل می‌کند.البته در حال حاضر زمان عرضه عمومی این برنامه مشخص نشده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط