شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

گوشی های هوشمند “وان پلاس۷ و ۷ پرو” سریع تر از پرچمداران سامسونگ و ال جی

اخبار

پرچمداران  دو شرکت سامسونگ (samsnng S10) و ال جی (G8 ThinQ) هر دو مجهز به پردازنده اسنپ دراگون هستند و احتمالا پرچم‌داران جدید شرکت وان‌ پلاس نیز از همین پردازنده استفاده نماید. با این حال این شرکت اعلام کرده که اسمارت فون پرچم‌ دار آنها سریع‌ تر از پرچم‌داران دو شرکت کره‌ای خواهد بود. دلیل این موضوع هم استفاده از استاندارد UFS 3.0 می باشد.

هم اکنون در گوشی‌های پرچم‌دار اغلب شرکت‌ها استاندارد UFS 2.1 مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی آخرین نسخه از استاندارد جهانی ذخیره فلش در اوایل سال ۲۰۱۸ برای اولین بار با قول افزایش دوبرابری پهنا باند حافظه نسبت به نسخه UFS 2.1 معرفی شد. یعنی اینکه اپلیکیشن‌ها سریع‌تر باز خواهند شد و دسترسی به فایل‌ها با سرعت بیشتری امکان‌پذیر است و بازی‌ها نیز در مدت زمان کمتری اجرا خواهند شد. با استاندارد UFS 3.0 حتی بوت گوشی سریع‌تر صورت می‌گیرد و فایل‌های ویدیویی با حجم زیاد و عکس‌های بزرگ راحت‌تر پخش خواهند شد.

شایعات قبلی گوشی‌های گلکسی S10، S10+ و S10e سامسونگ را نخستین استفاده کنندگان از این استاندارد معرفی کرده بودند ولی در نهایت تمام این اخبار اشتباه از آب درآمد و شرکت کره‌ای سامسونگ این استاندارد را در”گلکسی فولد” که در تاریخ ۲۶ آوریل رونمایی شد، عرضه نمود و آن گوشی انعطاف‌پذیر عملا به اولین گوشی هوشمند جهان با استاندارد UFS 3.0 بدل شد. با این حال به دلیل اشکالات فنی زیاد گلکسی فولد، شرکت از خریداران درخواست بازگردانی گوشی‌ها را نمود.

به همین علت می‌توان با توجه به نزدیک بودن مراسم معرفی رسمی گوشی‌های وان‌پلاس ۷ و ۷ پرو به ترتیب در روزهای ۷ و ۱۴ ماه مه، آنها را اولین گوشی‌های واقعی برخوردار از استاندارد UFS 3.0 نامید. بر همین اساس، این قابلیت سبب شده است که دو گوشی وان‌پلاس ۷ و وان‌پلاس ۷ پرو با داشتن سخت افزار تقریبا مشابه با پرچم‌داران دیگر برند‌ها، بسیار سریع‌تر از اسمارت فون های رقیب باشند.

نسخه معمولی وان‌پلاس ۷ را می‌توان به عنوان یک مدل به‌روز شده از گوشی وان‌پلاس ۶T دانست ولی گوشی وان‌ پلاس ۷ پرو با دارا بودن یک نمایشگر ۹۰ هرتزی فلوید آمولد و قابلیت شبکه ۵G بسیار جذاب‌ تر است. ضمنا بر اساس شایعات اخیر وجود یک دوربین سلفی بالا رونده و ماتریس سه‌گانه دوربین در پشت دستگاه محتمل است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط