یکشنبه 9 فوریه 2020

گوگل پی (G Pay) ابزار پرداخت و شناسایی دانش آموزان

اخبار

در سال ۲۰۱۸، گوگل خدمات پرداخت با موبایل و آنلاین خود را نوسازی کرد و همه خدمات مالی خود را تحت عنوان  Google Pay یا G Pay معرفی کرد. این گزینه در اصل به عنوان جایگزین و رقیبی برای Apple Pay است. کاربران می توانند از آن برای پرداخت های آنلاین، خرید برنامه، پرداخت در فروشگاه ها و حتی برای ارسال پول به افرادی که برنامه مشابه را دارند، استفاده کنند. بنابراین چه شما در حال جستجو برای خرید یک جفت کفش ورزشی به صورت آنلاین و یا خرید قهوه در یک رستوران باشید ،”گوگل پی” می تواند انجام پرداخت ها را برای شما آسان کند.

 

حالا در خبرها آمده است که از این پس دانش آموزان و معلمان ۱۵ مدرسه در سراسر آمریکا می‌توانند از گوگل پی به عنوان کارت شناسایی استفاده کنند.

یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت صورت حساب در آمریکا به نام “ترانسکت” قابلیتی را به خدمات گوگل پی اضافه کرده که به کاربران امکان می‌دهد تا شناسه‌های کاربری خود در مدارس را به برنامه گوگل پی بیفزایند.

گوگل پی یکی از خدمات متنوع گوگل است که به کاربران امکان می‌دهد تا پرداخت‌های خود را از طریق گوشی‌های هوشمند انجام دهند. با استفاده از این خدمات دیگر نیازی به استفاده از کارت‌های بانکی بین‌المللی یا حساب‌های ارزی نیست.خدمات یادشده فعلاً تنها از طریق گوشی‌های اندرویدی در دسترس است و کاربران برای بهره‌گیری از آن تنها کافیست به سرویس یادشده متصل شوند و گوشی را در مجاورت یک دستگاه ان اف سی ریدر قرار دهند و تنظیمات ضروری اعلام شده از طرف مدرسه محل تحصیل را اعمال کنند.

در نهایت می‌توان از این طریق برای شناسایی هویت، پرداخت هزینه تغذیه و استفاده از خدمات مختلف و غیره استفاده کرد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط