شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

۱۰ کشور برای دریافت راحت ویزای شنگن

مقالات

اگر شما قصد سفر به کشورهای حوزه شنگن را دارید و با فرض اینکه شما قبلا با انواع ویزای شنگن و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن آشنا شده اید، تنها بخشی که ممکن است موجب نگرانی شود صدور ویزا از کنسولگری و سفارتی باشد که شما به آن مراجعه کرده اید. دیده شده که در بسیاری از مواقع حتی در صورت کامل بودن مدارک بازهم درخواست ویزای تعداد زیادی متقاضیان مورد قبول قرار نگرفته است. برای حل این مشکل در ادامه با ۱۰ کشوری در حوزه شنگن آشنا می شویم که سخت گیری کمتری در صدور ویزا داشته و بیشترین نرخ قبولی و تائید ویزای شنگن را داشته اند. با ارزی ۲۴ همراه باشید.

 

لیتوانی

لیتوانی نخستین کشوری است که راحت تر از باقی کشورها صدور ویزای شنگن را به انجام می رساند. در سال در سال ۲۰۱۸ این کشور ۹۸٫۷% تقاضای دریافت ویزای شنگن  کوتاه مدت را از سفارتهای خود در سراسر دنیا مورد پذیرش قرار داده و تنها ۱٫۳% از درخواستهای متقاضیان را ریجکت کرده است.

علاوه بر این، لیتوانی از میان کل کشورهای صادر کننده ویزا در میانه جدول در مورد صدور ویزای های کوتاه مدت قراردارد. این به این معنی است که شما زمان کمتری را برای مصاحبه حضوری منتظر خواهید بود،درست برخلاف کشورهایی مثل آلمان و فرانسه، که متقاضیان باید از چند ماه قبل اقدام به دریافت ویزای خود بنمایند.

 

استونی

در سال گذشته یکی دیگر از کشورهای بالتیک در میان کشورهایی قرار دارد که در صدور ویزا سخت گیری چندانی را ندارند.استونی با تائید ۹۴٫۴% از تقاضاهای دریافت ویزای شنگن و ریجکت کردن تنها ۱٫۶% از تقاضاها در ردیف بهترین کشورهای دریافت ویزای شنگن کوتاه مدت قرار دارد.

علاوه بر این، استونی ششمین کشور حوزه شنگن است که حداقل درخواست دریافت ویزا را دارد .این یعنی اینکه سفارت خانه های این کشور چندان ترافیک ندارند.

 

فنلاند

این کشور واقع شده در اروپای شمالی، با وجود تعداد زیاد درخواست های ویزا که سالانه دریافت می کند،سخت گیری زیادی در صدور ویزا ندارد به طوریکه تنها ۱٫۷% از تقاضاها از سمت سفارت خانه هاو کنسولگریهای فنلاند ریجکت می شوند.

 

ایسلند

با کمترین درخواست های دریافت ویزای شنگن در سال ۲۰۱۸ و رد شدن تنها ۱٫۷ درصد از درخواست ها . ایسلند مسیری عالی برای دریافت ویزای شنگن است. با این حال، شما توصیه می شود برای اولین بار چک کنید که در آن شما نیاز به درخواست، اما ازآنجاکه این کشور در بیشتر کشورها سفارت ندارد و در سفارتهای دیگر کشورها نمایندگی می شود باید توجه کنید که اگر کنسولگری نماینده ایسلند شلوغ باشد، باید برای وقت مصاحبه زمان بیشتری را برای دریافت ویزا در نظر بگیرید.

 

لتونی

لتونی پنجمین کشور در حوزه شنگن است که دریافت ویزا از آن راحت می باشد و به این ترتیب سه کشور حوزه بالتیک برای تقاضای دریافت ویزای شنگن ایده آل می باشند.با تائید ۹۷٫۹٪ از درخواستهای دریافتی و تنها ۲٫۱٪ ریجکتی،این کشور شانس دریافت ویزا را برای متقاضیان بالا برده است.

 

لهستان

جمهوری لهستان هم یک کشورمناسب برای دریافت راحت تر ویزای شنگن نسبت به سایر کشورهای این حوزه است. با اختلاف ۰٫۹% با لتونی، ۹۷% از تقاضاها با تائید مواجه می شوند.

 

لوکزامبورگ

کشور کوچک لوکزامبورگ می تواند انتاب مناسب دیگری برای دریافت ویزای شنگن باشد،به خصوص زمانی که قصد بازدید از کشورهای همسایه لوکزامبورگ مثل فرانسه، آلمان و بلژیک را داشته باشید. با نرخ رد کردن تنها ۳٫۷٪  از درخواستها،لوکزامبورگ به عنوان دومین کشوربا حداقل درخواست های دریافت ویزا کشور مناسبی برای این منظور به حساب می آید.

 

اسلواکی

همه افرادی که درخواست ویزای شنگن را به کنسولگری اسلواکی تسلیم می کنند، شانس پذیرش ۹۵٫۸٪ را در دریافت ویزا دارند. در سال ۲۰۱۸، سفارت های این کشور در سراسر دنیا، ۴٫۲ درصد از ۲۶،۷۹۷ پرونده دریافتی را ریجکت کرده اند. اسلواکی پنجمین کشور با حداقل میزان تقاضای دریافت ویزا می باشد.

 

جمهوری چک

در زمانی که چک و اسلواکی هنوز یک کشور یکپارچه بودند بیش از ½ از درخواستهای دریافت ویزای کوتاه مدت ریجکت می شدند.اما امروز کشور چک با تائید ۹۵٫۳% از تقاضاها ،کشور مناسبی برای تقاضای دریافت ویزای شنگن می باشد.

 

یونان

در سال ۲۰۱۴ مقدار رد شدن تقاضاها از سوی یونان تنها ۲% بود،اما امروزه این موضوع کمی تغییر کرده است و سختگیری بیشتری از وی این کشور برای تائید تقاضاها اعمال می شود با این حال در سال گذشته ۹۵٫۱% از تقاضاها از سوی سفارت خانه ها و کنسولگریهای یونان در سراسر دنیا مورد تائید قرار گرفته اند. یونان پنجمین کشور مورد علاقه کسانی است که مایل به بازدید از منطقه شنگن برای کوتاه مدت هستند، این کشور ۸۵۵،۲۸۵ درخواست دریافت ویزا رادرسال گذشته دریافت کرده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط