سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷

۱۹ کشور با بیشترین تعداد میلیاردر در سال ۲۰۱۸

مقالات

تعداد میلیاردرها در جهان در حال حاضر بسیار چشمگیر بوده واین روند همچنان در حال رشد است.براساس گزارش UBSو گزارش باشگاه میلیاردرهای جهان ،تنها در سال گذشته میلادی ۱۵۸ نفر به میلیاردرهای جهان اضافه شده  و ۱۱ درصد آنها را زنان تشکیل می دهند .این رقم بیشتر از تعداد نفراتیست که بین سالهای ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۶ به باشگاه میلیاردرها وارد شده اند.  مجموع ثروت میلیاردرها نیز ۱۹ درصد نسبت به سال ۲۱۰۷ افزایش یافته و به مجموع ۸۹۰۰ میلیارد دلار رسیده است. بر طبق همین گزارش چین با ۳۹ درصد در مقایسه با ۱۲ درصد رشد در ایالات متحده و۱۹ درصد در اروپا نرخ بالاترین رشد میلیاردرها را ثبت کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که میلیاردرها به طور متوسط هرکدام بیش از ۴٫۱ میلیارد دلار درآمد دارند. از ۳۳۲ کسب و کار جدید ثبت شده در سال ۲۰۱۷، ۱۱۹ نفر صاحبان مشاغل مستقل هستند که ۸۹ نفرآنها از کشور چین می باشند. در میان این نیمی  ازمیلیاردرها،در مشاغلی مثل نوآوران در حوزه بلاک چین و انرژیهای پاک می باشند. در ادامه با ۱۹ کشورکه بیشترین تعداد میلیاردرها در جهان در سال ۲۰۱۸در این کشورها ساکن هستند،آشنا می شویم.

تایلند

طبق گفته UBS و PwC، در حال حاضر ۳۰ میلیاردر در تایلند وجود دارد که نسبت به سال گذشته میلادی بیش از ۴۳ درصد افزایش داشته است.

سوئد

رتبه بعدی متعلق به کشور سوئد با افزایش ۳ درصدی نسبت به سال گذشته میلادی می باشد .رتبه بندی نشان می دهد که در حال حاضر ۳۲ میلیاردر در سوئد وجود دارد.

تایوان(به صورت اشتراکی با ژاپن)

در مقایسه با سال گذشته  تایوان افزایش ۱۳ درصدی تعداد میلیاردرهای ساکن در این کشور را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر ۳۵ میلیاردر در تایوان  زندگی می کنند.

ژاپن(به صورت اشتراکی با تایوان)

بر اساس رتبه بندی UBS و PwC، در حال حاضر در ژاپن ۳۵ میلیاردر وجود دارد که افزایش ۶ درصدی میزان میلیاردرها در کشورژاپن را نسبت به سال ۲۰۱۷ نشان می دهد.

ترکیه

این رتبه بندی نشان می دهد که در حال حاضر ۳۶ میلیاردر در ترکیه وجود دارد که این عدد میزان ۲۴ درصد افزایش میلیاردرهایی که در آن زندگی می کنند، را نشان می دهد.

سوئیس

از سال گذشته، سوئیس درصد افزایش میلیاردرها را در این کشور افزایش ۳ درصدی داشته است، در حال حاضر ۳۶ میلیاردر زندگی می کنند.

فرانسه

رتبه بندی نشان می دهد که ۴۰ میلیاردر در حال حاضر در فرانسه زندگی می کنند، که برابر با افزایش ۳ درصدی تعداد میلیاردرهای موجود در آن در مقایسه با سال قبل است.

برزیل

براساس رتبه بندی UBS و PwC در حال حاضر ۴۲ میلیاردر در برزیل وجود دارد که کاهش ۵ درصدی میزان میلیاردرها دراین کشور را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

ایتالیا (اشتراکی با استرالیا)

نسبت به سال قبل، تعداد میلیاردرانی که در ایتالیا زندگی می کنند، افزایش ۲ درصدی داشته است، در حال حاضر ۴۳ میلیاردر در ایتالیا  زندگی می کنند.

استرالیا (اشتراکی با ایتالیا)

در ادامه و بر طبق آمار منتشر شده  در حال حاضر ۴۳ میلیاردر در استرالیا هستند که افزایش ۲۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را نشان می دهد.

کره جنوبی

براساس رتبه بندی UBS و PwC، در حال حاضر ۴۴ میلیاردر در کره جنوبی وجود دارند – این عدد  افزایش ۱۶ درصدی تعداد میلیاردرها نسبت به  سال قبل می باشد.

کانادا

.نسبت به  سال گذشته، تعداد میلیاردرانی که در کانادا زندگی می کنند افزایش ۲۸ درصدی داشته است، در حال حاضر ۴۶ میلیاردر در کانادا زندگی می کنند.

انگلستان

در ادامه این گزارش آمده است که در حال حاضر در انگلستان ۵۴ میلیاردر ساکن هستند که نسبت به سال قبل میلادی ۲ درصد کاهش داشته اند و بنا بر نظرها این کاهش ممکن است به خاطر اقدام بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپایی باشد.

هنگ کنگ

دراین لیست هنگ کنگ هم با کاهش ۳ درصدی میلیاردرها مواجه شده است اما همچنان ۶۷ میلیاردر در این کشور ساکن هستند.

روسیه

نسبت به سال گذشته در روسیه تعداد میلیاردرهایی را که در این کشور زندگی می کنند، افزایش ۵ درصدی داشته است؛ این در حالی است که ۱۰۱ نفر در حال حاضر در روسیه زندگی می کنند

هند

بر اساس رتبه بندی، در حال حاضر ۱۱۹ میلیاردر در هند وجود ساکن هستندو این افزایش ۱۹ درصدی این افراد را نسبت به سال قبل میلادی نشان می دهد.

آلمان

بنا بر گزارشو در ادامه در حال حاضر ۱۲۳ میلیاردر در آلمان زندگی می کنند که به میزان ۵ درصد میزان میلیاردرها در کشور نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

چین

طبق گفته UBS و PwC، در حال حاضر ۳۷۳ میلیاردر در چین وجود دارد و این یعنی افزایش ۵ درصدی تعداد میلیاردرها نسبت به سال قبل.

ایالات متحده آمریکا

نسبت به سال۲۰۱۷، تعداد میلیاردرهایی که در ایالات متحده زندگی می کنند ۴ درصد افزایش یافته است و در حال حاضر ۵۸۵ میلیاردردر این کشور زندگی می کنند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط